Sprijin pentru pacienții oncologici în acordarea gradelor de handicap
Asociația Oncopacienților Phoenix a lansat campania „Sprijin pentru pacienții oncologici”. Asociația a adresat Ministerului Sănătății și Ministerului Muncii și Justiției Sociale petiția ”Asigurarea acordării certificatului de handicap gr I sau II tuturor oncopacienților”. Această petiție propune modificarea și completarea criteriilor de acordare a certificatelor de handicap în gradul I si/sau II pentru toți pacienții oncologici,





