Asumă-ți să fii sănătos – câți români au apelat la ajutorul medicilor de pe litoral?
Românii aflați în vacanță pe litoral în perioada 15- 20 august 2022 au efectuat peste 4.300 de consultații dermatologice și endocrinologice gratuite. În cadrul celei de-a doua ediții a campaniei “Asumă-ți să fii sănătos!”- Litoral 2022, 26 de medici rezidenți și specialiști dermatologi și enocrinologi au efectuat, voluntar, peste 330 de ore de consultații medicale





