Viața a milioane de persoane depinde de donatorii de sânge
Sute de bucureșteni au donat miercuri sânge, alături de ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Florian Bodog, marcând astfel Ziua Mondială a Donatorului de Sânge. Pentru a crește gradul de conștientizare asupra importanței donării de sânge și pentru a încuraja cât mai mulți oameni să doneze, Crucea Roșie Română și Centrul de Transfuzie Sanguină București





