progesteron

Fără terapie hormonală în postmenopauză

Folosirea terapiei hormonale pentru a preveni probleme cronice de sănătate, cum ar fi boli cardiace sau reducerea densității osoase, la femeile aflate în postmenopauză poate face mai mult rău decât bine, avertizează specialiștii americani. După ce au revizuit dovezile actuale, specialiștii au emis un set de recomandări potrivit cărora hormonii- inclusiv estrogenul și progesteronul- nu

[ Read More ]