Jumătate dintre români au cel puţin un dinte lipsă până la vârsta de 40 de ani
Mai bine de jumătate dintre românii cu vârsta de peste 20 de ani au cel puţin un dinte lipsă. Cu o igienă dentară precară şi fără un program naţional de profilaxie în domeniul sănătăţii orale, românii încep să îşi piardă dinţii înainte de a împlini 20 de ani. Problemele se accentuează după 45 de ani,





