Produsele stupului, remedii autentice și sigure pentru trup și suflet

produsele stupului

Marea forță a produselor stupului rezidă din excepționala sinergie a nutrienților pe care îi conțin, în ponderea lor naturală, un efect pe care puține medicamente de sinteză îl pot pretinde.

Diferența poate fi cantitativă dar, cel mai adesea, ea este calitativă. ”Apiterapeutul trebuie să dețină cunoștințe medicale vaste, cunoștințe de biochimie a produselor apicole și să poată concepe tratamente personalizate, urmărind evoluția stării pacientului până la obținerea stării de bine”, declară inginer chimist Sorin Stoia, co-fondator al Societății Române de Apiterapie.

Produsele stupului conțin toate substanțele ce intră în componența celulei umane și a matricei extracelulare, precum și un spectru larg de substanțe cu rol de protecție la nivel celular: antivirale, antitumorale, bactericide, bacteriostatice, antifungice, antianemice, tonifiante, factori de creștere (Totul despre Apiterapie – Rawhi Abdalla).

Avantajele produselor stupului

  • sunt produse naturale 100%
  • au efecte nutritive excelente
  • efecte sigure profilactice (să previi o boală e mult mai ușor și mai benefic decât să o tratezi)
  • au o sferă largă de indicații, recomandări și aplicații
  • se administrează și se aplică ușor
  • nu au efecte secundare, contraindicații sau incompatibilități majore
  • costul este redus, comparativ cu alte terapii

Recomandare terapeutică

Protocol complet de 6 săptămâni:

4 săptămâni cu Tonic Apicol (4 lingurițe/zi), urmat de 2 săptămâni cu Lăptișor de Matcă (3 g/zi) –  300 ron cu transport inclus (protocolul presupune 2 borcane de Tonic Apicol).

Mai multe detalii, pe www.alvariumtemesiense.com.