dragos zaharia

Săptămâna Pacienților, marcată în perioada 24- 30 aprilie în toată țara

Coaliția Organizațiilor Pacienților cu Afecțiuni Cronice din România organizează, în perioada 24- 30 aprilie, Săptămâna Pacienților. În cadrul acesteia va avea loc și Forumul Național al Asociațiilor de Pacienți, ajuns la VIII-a ediție- eveniment național ce reunește peste 150 de asociații de pacienți din întreaga țară. Evenimentele cuprinse în această perioadă au următorul program: 24

[ Read More ]

Speromax Alba Iulia- asociația pacienților cu scleroză multiplă

Asociația SM SPEROMAX ALBA este o organizație pentru pacienții de Scleroză Multiplă (SM) și membrii de familie a acestora, dar și pentru specialiști precum medici, psihologi, asistenți sociali și sociologi. Scleroza Multiplă este cunoscută în literatura de specialitate ca și “boala adultului tânăr”, vârsta de diagnosticare fiind între 20 și 40 de ani. În anul

[ Read More ]