Centru pentru pacienți cu boli inflamatorii intestinale la Constanța
Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” Constanța găzduiește cel de-al treilea centru de excelență dedicat pacienților cu boli inflamatorii intestinale (BII) din România, după cele deschise anul trecut, la București și Cluj-Napoca. Deschiderea Centrului Dedicat Pacienților cu Boli Inflamatorii Intestinale (CDPBII) este o inițiativă a Asociației Persoanelor cu Boli Inflamatorii Intestinale din România





