expunere

Munca la birou ne lasă fără vitamina D

Zilele petrecute la birou, în interior, înseamnă că nu aveți parte de suficientă vitamina D- cunoscută drept vitamina soarelui. Cercetătorii din Canada au descoperit că nivelul deficienței de vitamina D diferă în funcție de ocupație, iar oamenii închiși în birou suferă mai mult decât ceilalți.   ”Știm că deficiența/ insuficiența vitaminei D este o problemă

[ Read More ]