forumul national al asociatiilor de pacienti

Forumul Național al Asociațiilor de Pacienți 2017

Situaţia sistemului sanitar românesc a fost discutată în cadrul Forumului Național al Asociațiilor de Pacienți, organizat pe 27 și 28 aprilie a.c. de Coaliţia Organizaţiilor Pacienţilor cu Afecţiuni Cronice din România (COPAC). Sesiunea „Acces la tratament şi îngrijiri de sănătate” a  atras atenția asupra lipsurilor din sistemul medical, mai ales în ceea ce privește medicamentele

[ Read More ]

Săptămâna Pacienților, marcată în perioada 24- 30 aprilie în toată țara

Coaliția Organizațiilor Pacienților cu Afecțiuni Cronice din România organizează, în perioada 24- 30 aprilie, Săptămâna Pacienților. În cadrul acesteia va avea loc și Forumul Național al Asociațiilor de Pacienți, ajuns la VIII-a ediție- eveniment național ce reunește peste 150 de asociații de pacienți din întreaga țară. Evenimentele cuprinse în această perioadă au următorul program: 24

[ Read More ]