Forumul Național al Asociațiilor de Pacienți 2017
Situaţia sistemului sanitar românesc a fost discutată în cadrul Forumului Național al Asociațiilor de Pacienți, organizat pe 27 și 28 aprilie a.c. de Coaliţia Organizaţiilor Pacienţilor cu Afecţiuni Cronice din România (COPAC). Sesiunea „Acces la tratament şi îngrijiri de sănătate” a atras atenția asupra lipsurilor din sistemul medical, mai ales în ceea ce privește medicamentele





