Pericolele la care ne expunem când internetul ia locul medicului
Colegiul Medicilor din România a lansat campania de interes public “Stop diagnostic pe net! Mergi la cabinet”, care are ca scop informarea şi conştientizarea populaţiei asupra riscurilor la care se expune atunci când informaţiile neconvenţionale iau locul consultaţiilor medicale de specialitate. Prin intermediul acestei campanii, Colegiul Medicilor din România trage un semnal de alarmă





