Hotarare de Guvern

HG pentru persoanele cu epilepsie rezistentă la tratament

La propunerea Ministerului Sanătății, Guvernul a aprobat astăzi o Hotărâre de Guvern  care prevede introducerea unui nou dispozitiv medical  în Subprogramul de diagnostic şi tratament al epilepsiei rezistente la tratamentul medicamentos, parte integrantă a Programului naţional de diagnostic şi tratament cu ajutorul aparaturii de înaltă performanţă. Potrivit Ministerului Sănătății, este vorba despre dispozitivul de stimulare

[ Read More ]