Centru de transplant la Spitalul ”Sfânta Maria”
Dr. Narcis Copcă, managerul Spitalului Clinic ”Sfânta Maria” din Capitală a anunțat, cu ocazia Zilei Naționale a Transplantului, că a semnat acordul cu Primăria Sectorului 1 și cu Primăria Capitalei pentru construirea unei noi clădiri unde va funcționa un centru de transplant. Noua construcție, de 7.500- 8.000 de metri pătrați, va fi amplasată în spatele





