Săptămâna Pacienților, marcată în perioada 24- 30 aprilie în toată țara
Coaliția Organizațiilor Pacienților cu Afecțiuni Cronice din România organizează, în perioada 24- 30 aprilie, Săptămâna Pacienților. În cadrul acesteia va avea loc și Forumul Național al Asociațiilor de Pacienți, ajuns la VIII-a ediție- eveniment național ce reunește peste 150 de asociații de pacienți din întreaga țară. Evenimentele cuprinse în această perioadă au următorul program: 24





