Menopauza crește riscul de boli cardio-vasculare
Femeile care intră la menopauză mai devreme sunt supuse unui risc mai mare de apariție a bolilor de inimă și a decesului prematur, sugerează o nouă analiză. Cercetătorii au revizuit 32 de studii în care au fost implicate mai mult de 300.000 de femei. Experții au comparat femeile mai tinere de 45 de ani aflate





