Munca la birou ne lasă fără vitamina D
Zilele petrecute la birou, în interior, înseamnă că nu aveți parte de suficientă vitamina D- cunoscută drept vitamina soarelui. Cercetătorii din Canada au descoperit că nivelul deficienței de vitamina D diferă în funcție de ocupație, iar oamenii închiși în birou suferă mai mult decât ceilalți. ”Știm că deficiența/ insuficiența vitaminei D este o problemă





