Școala de vară a pacienților cronici
Peste 100 de pacienți cu transplant sau în program de hemodializă din toată țara, participă, în perioada 25- 31 august, la cea de-a patra ediție a Școlii de vară a pacienților cronici, organizată de Asociația Transplantaților din România (ATR), în parteneriat cu Primăria Municipiului Mangalia. „Școala de vară a pacienților cronici” vizează pregătirea pacientului





