Angajare: primul concurs destinat exclusiv persoanelor cu diazbilități

concurs angajare persoane cu dizabilități

Angajare: Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 3 organizează, pe 27 februarie, primul concurs destinat exclusiv persoanelor cu dizabilități.

Concurs de angajare. Posturile vor fi disponibile în cadrul unei structuri nou înființate, care urmează a fi autorizată ca unitate protejată în conformitate cu prevederile legislative în vigoare. Informațiile despre concursul de anagajare și posturile disponibile se găsesc la numărul de telefon: 0730 013 862 și pe site-ul instituției.

Prin acest demers D.G.A.S.P.C Sector 3 dorește să stimuleze angajarea persoanelor cu dizabilități pe piața muncii. De asemenea, la nivelul instituției s-a organizat o structură cu personal de specialitate care realizează consiliere vocațională, oferind suport persoanelor cu dizabilități pentru integrarea acestora pe piața muncii.

Persoanele cu dizabilității aflate în cautarea unui loc de muncă pot afla mai multe informații la numărul de telefon 0372.126.100.