digitalizare

Program informatic pentru sănătatea copiilor la nivelul Capitalei

Cele 609 cabinete de medicină școlară din București vor avea, de vineri, 11 septembrie a.c., un program informatic nou- Medschool. Digitalizarea presupune simplificarea activităţii cadrelor medicale, gestionarea riguroasă a stocurilor de medicamente şi materiale sanitare, automatizarea abordărilor statistice şi un management mai eficient al stării de sănătate a copiilor şi tinerilor. Facilităţile acestui program informatic

[ Read More ]

Traininguri online: digitalizarea asociațiilor de pacienți

Coaliția Pacienților cu Afecțiuni Cronice din România a lansat programul de training ”Digitalizarea asociațiilor de pacienți”. Prin intermediul programului ”Digitalizarea asociațiilor de pacienți”, COPAC își propune să pregătească un număr de 20 de reprezentanți ai asociațiilor de pacienți în mediul online. Cele 5 traininguri se vor desfășura online și îi vor învăța pe participanți ce 

[ Read More ]