Exercițiile fizice sunt benefice persoanelor cu diabet zaharat
Conform recomandărilor actuale, persoanele cu diabet zaharat ar trebui să facă mișcare mai des. Exercițiile fizice sunt benefice pacienților cu diabet zaharat, iar acestea pot schimba evoluția bolii. Pentru ca nivelului glucozei în sânge să fie unul mai scăzut, diabeticii ar trebui să facă trei sau mai multe minute de activitate fizică ușoară la fiecare





