Campanii de testare gratuită a glicemiei în trei sectoare ale Capitalei
Administrația Spitalelor și Serviciilor Medicale București (ASSMB), cu sprijinul Primăriei Municipiului București, anunță lansarea unei noi ediții a campaniei gratuite de testare a glicemiei – „București, vezi cât de dulce ești!”. Acțiunea de screening se va desfășura în perioada 18 – 22 mai 2026, în 14 corturi special amenajate în zone intens circulate din Sectoarele





