Ministerul Sănătății a modificat Protocolul de tratament al infecției cu virusul SARS-CoV-2
Schimbările din protocolul de tratament al infecției cu virusul SARS-CoV-2 vizează creșterea accesibilității pacientului la tratament precoce în ambulatoriu. Conform modificărilor, medicația antivirală orală va putea fi prescrisă în centrele ambulatorii de evaluare de către medicii de orice specialitate pentru pacienții infectați cu SARS-Cov-2. Aceste medicamente pot fi eliberate prin farmaciile cu circuit deschis doar





