Soluții pentru siguranța pacienților cu hepatită în pandemia COVID-19
Statisticile arată că în România trăiesc peste 3 milioane de persoane cu boli cronice, dintre care peste 500.000 sunt bolnavii de HIV și hepatită. Persoanele cu virusuri hepatitice au fost grav afectate de pandemia COVID-19, mai ales având în vedere că spitalele în care erau tratate au fost transformate în unități medicale COVID-19. Parcursul pacienților





